XIX Jelgavas Piena, maizes un medus svētki J. Hercoga laukumā

‘’Svētkos Latvijas Maiznieku biedrība piedāvāja nobaudīt septiņus dažādu maiznīcu darinājumus, nosakot mūsdienīgam patērētājam piemērotāko maizi. Visvairāk balsu saņēma pilngraudu rudzu maize, kas ražota AS «Hanzas Maiznīca», 2. vietā ierindojās maiznīcas «Flora» Lielās šķēles Sējas saldskābmaizes ar graudiem, bet 3. vietu konkursā ieguva rudzu maize «Kurzemnieks», ko piedāvāja SIA «Saldus maiznieks». «Pēdējā laikā uzturā vairāk lietojam tieši rudzu maizi – ja brokastīs apēd dažas baltmaizes šķēles, jau ļoti ātri atkal rodas izsalkuma sajūta, bet divas rudzu maizes šķēles ir ļoti vērtīgs dienas sākums. Mums bija ļoti interesanti piedalīties provē, jo jau esam izvēlējušies savu mīļāko garšu, un šodien mums bija iespēja iepazīt jaunas. Nevarētu teikt, ka degustēt un vērtēt garšas ir viegli, taču savu favorītu atradām uzreiz,» atklāj proves dalībnieki Andija un Matiass.

Līdztekus maizes degustācijai Latvijas Maiznieku biedrība aicināja piedalīties orientēšanās spēlē «Ēd maizi un esi aktīvs», uzzinot vairāk par maizes tapšanas ceļu. «Mācījām jaunajām ģimenēm un bērniem, no kā gatavo maizīti – tās pirmsākumus. Pie mums varēja sajust dažādus graudus, uzzināt, kādās vārpās šie graudi dzīvo, un kas no graudiņiem tiek sagatavots, lai izceptu maizīti. Ļoti novērtējam biedrības sadarbību ar jaunajiem maizniekiem –  Jelgavas Amatu vidusskolu. Skolas audzēkņi un skolotāja Gunta Briede šajos svētkos allaž mums ir liels atbalsts,» tā Latvijas Maiznieku biedrības izpilddirektore Gunta Duka. Paldies arī sirds maizniecei – Gitai Tiltanovai.’’

/Citāti no Jelgavas Vēstnesis – Jana Bahmane/