’’MAIZES PIETURA’’ pasākumā ‘’Novadu Garša’’

Maiznieku biedrība 2. oktobrī ”Hanzas Peronā” piedalījās LLKC rīkotajā pasākumā

”Novadu Garša”.

LMB darbojās pasākuma C daļā ‘’MAIZES PIETURĀ’’, maiznieka amata meistari dalījās pieredzē un atbildēja uz jautājumiem par maizi – vēsturisko/tradicionālo, maizi ar pievienoto uzturvērtību, par citādo/mūsdienīgo maizi un maizes našķiem. Pasākuma apmeklētāji varēja degustēt gan maizi no Maiznīcas ‘’Lāči’’, AS ‘’Hanzas Maiznīca’’, SIA ‘’Dona’’, Maiznīcas ‘’Lielezers’’, gan gardās rudzu piparkūkas – Saldus maiznieks, Hanzas Maiznīcas un maiznīcas ‘’Lielezers’’. Lieliem soļiem tuvojas Ziemassvētki, un maizniekiem oktobra mēnesis ir šo gardumu gatavošanas starta mēnesis.

Maiznieka amata meistars no maiznīcas ‘’Lielezers’’ Valters Kanopa vadīja meistarklasi ‘’Rudzu spēks tradīcijās, ikdienā un svētkos’’ par Salināto rudzu rupjmaizi, kas veselīgs maizē un kā uzcept rudzu miltu piparkūkas, bet Maiznieka amata meistares no SIA ‘’Puratos Latvia’’ Lindas Bekmanes gardā meistarklase ‘’Maizes nākotne slēpjas tās pagātnē’’ atklāja stāstu par maizes sirdi – ieraugu, cik dažāds tas var būt un cik dažādas, gardas, kraukšķīgas maizes un maizes izstrādājumus var pagatavot, izmantojot tik dažādos ieraugus. Katrs interesents varēja iepazīties ar SIA ‘’Puratos Latvia’’ maizes izejvielu klāstu un nobaudīt rudzu maizes šķēli vai piparkūku, mērcējot tos šokolādes strūklakā un tā atrodot sev to tīkamāko ‘’Novada garšu’’.

Lai plašās pasākuma telpas piepildītos ar aromātiskas maizes smaržu, mums talkā nāca maiznieku sadarbības partneris ‘’Sveba dahlen’’ un prezentēja profesionālu, nelielu maizes krāsniņu, kas paredzēta speciāli šādien izbraukuma pasākumiem.

Pasākuma ietvaros notika konference ”Vietējie produkti nākotnes tirgū”, ko organizē LLKC

Konferences ietvaros pirmo reizi Latvijā notika arī profesionālais pārtikas produktu garšas vērtēšanas konkurss “Novada Garša 2020” (sadarbībā ar Pavāru klubu). Konferences noslēgumā apbalvošanas ceremonijā sumināja meistarus, kuri Latvijas novados darinājuši produktus ar visspilgtāko, neaizmirstamāko un profesionāļiem tīkamāko garšu.

Paralēli konferencei, Hanzas perona II zālē notika Pavāru kluba organizēto konkursa ”Latvijas gada pavārs” un publiskā sektora pavāru komandas sacensību “Mana Novada garša 2020” fināli.

Savukārt Hanzas perona III zālē notika interaktīvs pasākums “Garšas pieturas”, kurā interesenti varēja viesoties dažādās garšas pieturās, piemēram: Maizes, Piena, Augu, Zivju, Gaļas, Medus, Dzērienu un Inovāciju.