LMB atbalsta starptautiskais konkurss ”“Learn, Know, Do, Can, Show”

Daudzskaitlīgi un krāšņi aizvadīts Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma -RTRIT organizētais starptautiskais konkurss ”“Learn, Know, Do, Can, Show”, kas pulcēja topošos pārtikas produktu speciālistus no profesionālajām skolām, pārstāvot – Latviju, Lietuvu, Igauniju, Horvātiju, Slovēniju, Itāliju, Somiju, Nīderlandi, Franciju, Ukrainu un Turciju. Konkurss notika 11 nominācijās:

Ēdienu gatavošana-Pavārs, Viesu apkalpošana, Konditors, Bārmenis, Viesu uzņemšanas dienests, saimnieciskais dienests, Mode un stils, Komercdarbinieks, Maiznieks, Gaļas produktu izgatavotājs un Tūrisms.

LMB piedalījās un atbalstīja konkursa norisi: gan žūrijas darbā – paldies Ivetai Sokolovai, Edgaram Grāvītim un Daigai Kunkulbergai, gan iepazīstinot konkursa viesus – skolotājus un trenerus, ar Īpašajiem Latvijas produktiem, kas aizsargāti Eiropā. Paldies Maiznīcai ‘’Lielezers’’ par Salināto rudzu rupjmaizi, SIA ‘’Cannelle Bakery’’ par Sklandraušiem, Agroresursu un ekonomikas institūtam par Latvijas pelēkajiem zirņiem, biedrībai ‘’Siera klubs’’ par Jāņu sieru, kopā ar vērtīgajiem piena produktiem – rūgušpienu, kaņepju sviestu, kā arī ar Maizes muzeja maizniekmeistares Vijas Kudiņas un Vandas Davidanovas kopdarbu rudzu maizes ”Viestūkli”, kas, cerams, nākotnē piepulcēsies Latvijas īpašajiem, aizsargātajiem produktiem ES. Degustējām arī Carnikavas nēģus.

Maiznieka konkursā 1. vieta Igaunijas pārstāvei, 2. vieta mūsu pašu Latvijai RTRIT audzēknei Aleksandrai Beļakovai ar skolotāju Līgu Rugāju un 3.vieta – Lietuvas audzēknei.

Sirsnīgs paldies Maiznīcai ‘’Dona’’ un SIA ‘’Lāči’’ par gardajām balvām!

Konkurss vēlreiz apliecināja, cik izdomas bagāti un eksperimentēt radoši ir jaunieši, kas izvēlējušies apgūt specialitāti pārtikas nozarē.

Paldies RTRIT Mikum Grigalim un Intai Tomsonei par foto un skolotājām no Ogres tehnikuma, RTRIT Rīgas un Preiļu struktūrvienībām, Liepājas Valsts tehnikuma un Ventspils tehnikuma par jauko kompāniju!