ES aizsargātie produkti – Latvijas rupjmaize ‘’Salinātā’’ un Jāņu siers – lieliski sader kopā!

27.maijā biedrība Siera klubsorganizēja Ogres tehnikumā radošo stundas „Jāņu siers – saules ceļā”. Sešas dalībnieces, katra izmantojot pa 3 kg Jāņu siera, kā arī krāšņus, piemērotus dekorus un Latvijas rupjmaizi – Salināto no Maiznīcas Lielezers, gatavoja siera plates – Inese Bedeice, Irina duvanova no RTRIT,Zinaida Bāra no OT, Ilva Liepniece, Vanessa Rufīni (pavāre no Brazīlijas) un Kristīne Bratka no Lazdonas. Viņas – skolotājas, šefpavāres, godu saimnieces. Piedalījās jaunpils Pienotavas rūpnīcas vadītājs Viesturs Krilovs, PLPKS ’’Dungada’’ valdes priekšsēdētāja Jolanta Smeļķe, Latvijas Maiznieku biedrības  izpilddirektore Gunta Duka, biedrības LOSP ģenerāldirektors Guntis Vilnītis un OT direktore Ilze Brante. Paldies SIA Puratos Latvia un Maiznīcai Lielezers par gardajām balvām visām dalībniecēm.

Pasākumā popularizēja divus ES pārtikas kvalitātes Garantēto tradicionālo īpatnību reģistra produktus – Jāņu sieru un Latvijas rupjmaizi – Salināto rudzu maizi.