Seminārs ‘’Meistara diena’’ Ogres tehnikumā

12. septembrī Ogres tehnikumā norisinājās seminārs ‘’Meistara diena’’, ko organizēja biedrība ‘’Siera klubs’’ sadarbībā ar Ogres tehnikumu. Apmeklētāju pulks varen kupls – 150 topošie jaunie pavāri un pārtikas speciālisti. Kopā ar Siera kluba valdes priekšsēdētāju Vandu Davidanovu, Zemkopības ministrijas Biotehnoloģijas nodaļas vadītāju Juri Zināru, ‘’Straupe’’ražošanas vadītāju Rolandu Jemertu, šefpavāriem Haraldu Saušu un Aivaru Varņecki kā lektore seminārā piedalījās arī Latvijas Maiznieku biedrības izpilddirektore Gunta Duka. Bija stāsti par pienu, sieru, maizi, vēsturi, produktu saderību un nākotnes iecerēm, kā popularizēt tos, iekļaut latviskajā galda kultūrā un neaizmirst tos mūsdienu bagātīgajā pārtikas produktu piedāvājumā. G.Duka savā prezentācijā jauniešiem stāstīja par tādiem mūsu sentēvu produktiem kā sklandrauši un salinātā (plaucētā) rudzu rupjmaize, kas ir Eiropas aizsargāto produktu reģistrā kā produkti ar garantēti tradicionālām  īpatnībām. Ogres tehnikuma direktore ilze Brante šo semināru nodēvēja par svētkiem un paldies visiem, kas veidoja un izbaudīja tos.