“Rudzu ceļš” – RECEPTES!

Rudzu maizei latviešu galdā vienmēr būs īpaša vieta. Tas nav tikai ēdiens. Tā ir saikne ar mūsu senčiem, ar gadsimtiem senām tradīcijām, ticējumiem un rituāliem. Tas ir mūsu spēka avots. Vienlaikus rudzu maize ir ļoti garšīga.

Latviešu galdā jau izsenis gan ikdienā, gan svētkos bijuši iecienīti ēdieni no rudzu maizes un miltiem. Lai šo gardo tradīciju turpinātu, aicinām arī mūsdienās iemācīties kā pagatavot dažādus rudzu ēdienus, tāpēc esam izdevuši recepšu grāmatu “Rudzu ceļš”. RECEPTES, kurā atradīsiet kā pagatavot 15 iecienītus rudzu ēdienus – rudzu ierauga formas maizi, rudzu pirkstiņuzkodas, ķiploku grauzdiņus, rudzu speķa pīrāgus, rudzu sausmaizītes, sklandraušus, rupjmaizes kārtojumu, maizes zupu ar putukrējumu, rudzu pankūkas un piparkūkas, pumperniķeļus, rudzu un pīlādžu kēkss, rudzu kūciņas ar ķiršiem, rudzu rulete ar meža ogām un rudzu maizes kvass. Šo ēdienu receptes izdosies pagatavot ikvienam!

Grāmata elektroniski (latviešu un angļu valodā) pieejama te: https://www.celotajs.lv/lv/p/files/Rye_road_recipes

Projekts „Kulinārā tūrisma produkts „Rudzu ceļš”” (19-00-A01630-000002) ir lauku tūrisma uzņēmēju sadarbības iniciatīva ar mērķi izveidot un popularizēt nacionāla mēroga kulinārā tūrisma produktu „Rudzu ceļš”, kas tematiski balstīts rudzu maizes un rudzu produktu tradīciju saglabāšanā Latvijā.

Projekta partneri: Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”, SIA “JS Caunītes”, Vineta Cipe – Āraišu Vējdzirnavas, Malnavas “Dzīļu” maiznīca, ZS “Bērziņi”, ZS “Buliņi”, Zirgu sēta Klajumi.

Atbalsta Zemkopības ministrija / Ministry of Agriculture of Latvia un Lauku atbalsta dienests.