Mūsu īpašie Latvijas produkti – aizsargāti Eiropā

Rīgā no 03. – 07. jūlijam norisinājās Agro resursu un ekonomikas institūta un Latvijas Universitātes rīkotais Starptautiskais miežu ģenētikas simpozijs, kas pulcēja 200 dalībniekus no visas pasaules – Austrālijas, Dienvidamerikas, Indijas, Dienvidāfrikas, Ķīnas, ASV, Japānas un Eiropas. IBGS13 parasti notiek reizi 4 gados, un tas ir vērienīgākais zinātniskais pasākums miežu pētniekiem un audzētājiem pasaulē.  Šī bija unikāla iespēja prezentēt Latviju, jo līdz šim simpozijs nav rīkots Baltijas valstīs, un Eiropā tas nav organizēts kopš 2004. gada.

LMB nepagurstoši stāstīja, lepojās un aicināja nobaudīt Eiropā aizsargātos Latvijas īpašos produktus – Salinātu rudzu rupjmaizi, Jāņu sieru, Latvijas lielos pelēkos zirņus un Sklandraušus.

Paldies maiznīca ‘’Lielezers’’, lielākajam sklandraušu ražotājam Cannelle Bakery un Jaunpils Pienotavai par gardajiem produktiem. Pasākuma laikā degustējām arī PKS ‘’Straupe’’ Jāņu sieru.