Meistara diena Smiltenes tehnikumā

9.maijā biedrība SIERA KLUBS organizēja plašu semināru “Meistara diena” Smiltenes Tehnikums un Alsviķu Teritoriālā Struktūrvienība gandrīz 100 topošajiem pavāriem. Diena bija bagāta ar informāciju, kuru jauniešiem stāstīja SIERA KLUBS vadītāja Vanda Davidanova , Limbažu Siers pārstāve Signe SeileLatvijas Maiznieku biedrība- LMB izpilddirektore Gunta Duka.. Šefpavāre un skolotāja Inese Bedeice gan aizraujoši stāstīja par pavāra profesijas nozīmīgumu, gan vadīja meistarklasi ēdienu gatavošanā “Pavasara pārsteigumi kopā ar sieriem”.Degustācijā, kā arī ēdienos izmantoti Smiltenes PiensJaunpils Pienotava A/S, AS”Rankas piens”, ZS”Vecsiljāņi (Ievas siers), SIA”ELPA (Kazdanga, Latvia), PKS “Straupe”#SIASieraražotne, AS”Lazdonas piensaimnieks”,SIA “Limbažu siers” gardie sieri un citi piena produkti,. Visdažādākās maizes šķirnes cēla degustācijas galdā Gunta Duka. Mācību virtuves katlos burbuļoja Zemnieku Saimniecība “kotiņi” grūbas, zirņi, pupas, uz pannas čurkštēja vistas fileja un zirņu miltu pankūkas… Pavasari uzteica visdažādākie zaļumi, skābenes, spināti,lakši, pat gārsas,nātres… Seminārs bija linteresants,lielisks un ļoti garšīgs. Piedalījās žurliste Sandra Pētersone (Reģionālais medijs “Ziemeļlatvija”, filmēja Smiltenes “STVstudija” operators Janis Ūdris.