MANS LATVISKĀKAIS VĀRDS

un kāpēc gan ne  RUPJMAIZE!

No 25. septembra Latviešu valodas aģentūra sāk valodas akciju „Mans latviskākais vārds”, kurā aicināti piedalīties visi, kas prot vai vēl tikai apgūst latviešu valodu. Vārds ir kā liecība par laiku, par cilvēkiem un notikumiem. Vārdos varam izteikt to, ko jūtam, domājam, ko esam piedzīvojuši, tāpēc kopīgi noskaidrosim, kuri vārdi ir mūsējie, izveidosim latviešu valodas lietotāja leksisko portretu. Lai mūsu valoda ir skanīga, bagāta un kopta!

Akcija norisināsies divās daļās:

  • no 25. septembra līdz 25. oktobrim ikviens var iesniegt savu latviskāko vārdu un stāstu par to,
  • no 2. novembra līdz 18. novembrim būs iespējams nobalsot par vienu no iemīļotākajiem latviskajiem vārdiem.

Starp TOP 10 izvēlētajiem vārdiem ir arī Latvijas Kultūras kanonā ierakstītais, LV identitātes apliecinājuma, folkloras apvītais, tradicionālais latviskās galda kultūras produkts – RUPJMAIZE.