Maiznieku seminārs LMB pilnsapulces ietvaros

Pēc 2,5 gadu pārtraukuma 9. decembrī, Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā Dabas mājā, biedrība klātienē pulcēja maizniekus un viņu sadarbības partnerus Maiznieku seminārā – pilnsapulcē, lai atskatītos uz biedrības paveikto 2020., 2021. un 2022. gados.

Semināru atklāja LU rektors Indriķis Muižnieks ar novēlējumu par turpmāku sadarbību dažādos ar pārtiku un zinātni saistītos projektos. Lielu paldies sakām LU prorektoram, profesoram Valdim Segliņam, profesorei Idai Jākobsonei un metodiķei Madarai Jākobsonei par iespēju pasākumam notikt tieši šeit – modernajā, ar jaunākajām tehnoloģijām aprīkotajā ēkā, kā arī iepazīt mācību programmas, studiju laikus un iespējas.  Zemkopības ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs kopā ar vietnieci Rigondu Krieviņu, uzrunājot kopsapulces dalībniekus, uzsvēra maiznieka darba nozīmīgumu, salīdzinot maizes radīšanu ar rituālu, kas visu laiku jāuzrauga un jākopj. Viņš uzsvēra, ka, pateicoties maiznieku darbam, Latvija var lepoties ar lielu un izcilas kvalitātes maizes produktu daudzveidību tirgū. R. Kronbergs akcentēja arī sadarbību ar vietējās izejvielas piegādātājiem, sadarbību ar zinātni, kas veicina jaunu, inovatīvu, augstas pievienotas vērtības produktu radīšanu, kā arī atzīmēja LMB un LU parakstīto sadarbības līgumu kopīgu aktivitāšu īstenošanai, lai stiprinātu maizes ražošanas nozari Latvijā.

Paldies mūsu viesiem par maizniekiem noderīgajām atziņām un zināšanām: ZM VPD speciālistei Guntai Evardsonei, astropsiholoģei Līgai Šīronai, SIA ‘’Ēdiens kā zāles’’ īpašniecei, sertificētai uztura speciālistei Zanei Timparei un SEB bankas ekonomistam Dainim Gašpuitim.

LMB valdes priekšsēdētāja Kārļa Zemeša nobeiguma vārdi: ”Visi esam piedzīvojuši sarežģītu, dažbrīd neparedzamu laiku, taču rūpes par saviem patērētājiem un, īpaši, saviem darbiniekiem, ražojot maizi, neesam nolikuši malā ne mirkli. Pieņemot un risinot Covid 19 uzliktos pārbaudījumus un Ukrainas kara seku ietekmi, maiznieki tomēr sevī atraduši rezerves darbam radošuma un inovāciju virzienā. Maizes nozarē vēl viss notiek un ļoti ceram, ka LMB arī šajā nemaznozīmīgajā laikā ar savu darbību, savu biedru atbalstu un iesaisti ieies trešajā gadu desmitā”.

Žēl, ka kopējā fotogrāfijā neesam visi kopsapulces dalībnieki, jo piektdienas pēcpusdiena un ziemīgais laiks ienesa savas korekcijas.

Pasākuma fotogalerija skatāma šeit: