Maiznieku izbraukuma valdes sēde Zemgalē – 16. – 17. jūnijs

Šajā savādajā un neparedzamajā gadā maiznieku biedrības valde un visi tie, kas patiesi un no sirds atbalsta un aktīvi piedalās biedrības organizētajos pasākumos, cerību pilni gatavojās doties, nu jau trešo reizi pēc kārtas, LMB izbraukuma valdes sēdē uz Zemgali. Mainoties drošības pasākumiem un valstiski ‘’mīkstinot’’ tos, maiznieki drošu sirdi varēja doties ceļojumā. Tas norisinājās no 16. līdz 17. jūnijam, kad gaisā jau virmoja Vasaras saulgriežu laiks, un tas patiešām bija sajūtams visu brauciena laiku.

Šoreiz tika apceļota Zemgale un kā pirmais pieturas punkts bija viena no skaistākajām un labāk renovētajām Viduslaiku pilīm – Bauskas pils, kur Mūsa ar Mēmeli ietek Lielupē. Tikpat simboliski, kā labajiem darbiem satekot kopā, veidojas ‘’lielie darbi’’, kas ir tik svarīgi skatoties nākotnē. Tālāk ceļš aizveda ‘’zudušās Latvijas’’ virznienā, pie kādreiz tik slavenās, labāko mājsaimnieču un goda saimnieču apmācību vietas – Kaucmindes muižu. Baroka laika skaistumu un varenumu maiznieki izbaudīja Rundāles pils Franču dārzā, kur šajā laikā visā savā krāšņumā ziedēja peonijas.

Pa ceļam uz galamērķi – Abgunstes muižu, tika apmeklēta z/s ‘’Trubinieki’’ un iepazīta šitake sēņu audzēšana, nogaršoti ēdieni, kas pagatavoti no sēnēm un pat nobaudīta maize ar šitake sēņu piedevu.

Abgunstes muižā maizniekus sagaidīja fantastiskie, uzņēmības pilnie saimnieki – Asnāte un Jānis Avotnieki un tā vakara ‘’labais gariņš’’ Anna Cirīte, kura 5 gadus atpakaļ bija piedalījusies biedrības ‘’Siera klubs’’ un Latvijas Maiznieku biedrības rīkotajā kūku konkursā ‘’Tautiskie raksti siera un maizes gardumā’’ un ieguvusi Skatītāju simpātiju balvu. Oficiālajā daļā notika LMB jūnija valdes sēde, un par pārsteigumu parūpējās Puratos Latvia, pasākumu izvēršot 2020. gadā nenotikušā maiznieku brauciena uz Spāniju gaisotnē. Pēc svinīgajām vakariņām maiznieki sirsnīgā, atkalredzēšanās un klātienes tikšanās gaisotnē baudīja viens otra klātbūtni, pārrunāja 2021. gada izaicinājumus un ar cerību iezīmēja nākošā gada  plānus un nākotnes vīzijas.

Otrās dienas rītā visi devās uz Jelgavas rajonu, uz jauno atpūtas un izklaides vietu ‘’Nākotnes industriālo parku’’ un braucienu noslēdza, apmeklējot maiznīcas ‘’Lāči’’ nesen atklāto putnu vērošanas torni, kas atrodas 5 minūšu gājienā no maizes ceptuves.

Pavadot divas dienas kopā, maiznieki secināja, ka nekas nevar aizstāt klātienes satikšanās, komunicēšanu vienam ar otru un kopīgas, ‘’dzīvas’’ sarunas.