Maizes kvalitātes konkursa rezultāti un apbalvošana izstādē “Riga Food 2019”

 1. un 23. augustā Jelgavā notika “Maizes kvalitātes konkurss 2019”, kura devīze šogad bija “Veselīga maize mūsdienīgam patērētājam”. Konkursa uzvarētājus paziņoja starptautiskās pārtikas izstādes “Riga Food 2019” atklāšanas dienā – 4. septembrī Ķīpsalā.

  Maizes kvalitātes konkursa mērķis ir popularizēt maizes izstrādājumus, to daudzveidību, veicināt to lietošanu uzturā un izcelt Latvijas augstākās kvalitātes maizes ražotājus.

“Maizes kvalitātes konkursam 2019” ražotāji  iesniedza vienu maizes veidu, kas atbilst konkursa devīzei ‘’Veselīga maize mūsdienīgam patērētājam’’.

Kvalitātes konkurss patērētājiem apliecināja, ka Latvijas maiznieki ražo augstas kvalitātes produktus un arvien domā par jauniem maizes veidiem, ar ko pārsteigt gardēžus un savus pircējus. Konkursam iesniegtās maizes kvalitāte tiks izvērtēta pēc starptautiski atzītas vērtēšanas sistēmas, nesalīdzinot tās savā starpā.

Maizes vērtēšana
Konkursā ar sensorās vērtēšanas metodēm vērtēja maizes izskatu, garozu, mīkstuma porainību un struktūru pēc uzņēmumu iesniegtajiem maizes aprakstiem, kā arī maizes garšu un smaržu. Vērtētāji bijai eksperti, kuri ir apguvuši maizes sensorās vērtēšanas pamatprincipus, ir beiguši praktiskās mācības kursu un kuriem ir vienota izpratne par maizes kvalitāti. Tie ir zinātnieki, kā arī maizes un miltu ražotāji ar pieredzi maizes ražošanā.

Konkursā saņemtās medaļas

Zelta medaļas:

 1. SIA Dona – Kviešu pilngraudu maize
 2. AS Hanzas Maiznīca – Pilngraudu rudzu maize
 3. SIA Lāči – Īstā graudu maize
 4. SIA Cannelle Bakery – Beigelis
 5. SIA N.Bomja maiznīca Lielezers – Dzirnavu tumšā maize
 6. SIA MPB Madonas maiznieks – Rupjmaize Lāčplēša
 7. SIA Saldus maiznieks – Rudz maize Kurzemnieks

Sudraba medaļas:

 1. SIA Beātus maiznīca Solo – Graudi maize/ Cēsu maize
 2. SIA Fazer Latvija – Dārzeņu maize, Pastinaks un Burkāns
 3. SIA maiznīca Flora – BIO sēklu maize
 4. AS LPB Priekules maiznīca – Rupjmaize Aļļu

Atzinības diplomus no Latvijas Diētas ārstu asociācijas par veselīgu maizi mūsdienīgam patērētājam saņēma:

 1. SIA Lāči – Īstā graudu maize
 2. SIA MPB Madonas maiznieks – Rupjmaize Lāčplēša

SIA maiznīca Flora – BIO sēklu maize