Latviskākais vārds – RUPJMAIZE

Tas ir noticis!

18.novembrī noslēdzās valodas daudzināšanas akcija „Mans latviskākais vārds”, kurā tika iesniegti 1360 vārdi un stāsti no Latvijas un daudzām citām pasaules valstīm.

Balsojumā portālā vards.valoda.lv par latviskāko tika izvēlēts vārds rupjmaize.

un kāpēc gan ne  RUPJMAIZE!

No 25. septembra Latviešu valodas aģentūra sāka valodas akciju „Mans latviskākais vārds”, kurā bija aicināti piedalīties visi, kas prot vai vēl tikai apgūst latviešu valodu. Vārds ir kā liecība par laiku, par cilvēkiem un notikumiem. Vārdos varam izteikt to, ko jūtam, domājam, ko esam piedzīvojuši, tāpēc kopīgi noskaidrosim, kuri vārdi ir mūsējie, izveidosim latviešu valodas lietotāja leksisko portretu. Lai mūsu valoda ir skanīga, bagāta un kopta!

Akcija norisinājās divās daļās:

  • no 25. septembra līdz 25. oktobrim ikviens var iesniegt savu latviskāko vārdu un stāstu par to,
  • no 2. novembra līdz 18. novembrim būs iespējams nobalsot par vienu no iemīļotākajiem latviskajiem vārdiem.

Latvijas RUPJMAIZE:

  • latvieša dzīves stāsts, latviskuma simbols, kultūras kanons
  • maize, kas ilgstoši raudzēta un cepta pēc sentēvu receptēm no enerģētiski visbagātākajiem miltiem – rudzu miltiem, augušiem Latvijas zemē, vasaras saules, lietus un spēka bagātinātā augsnē
  • maize ar augstu uzturvērtību, piepildīta ar olbaltumvielām, ogļhidrātiem, B grupas vitamīniem, minerālvielām: dzelzi, cinku, kalciju, fosforu, nātriju, kāliju, magniju un ”labajām vielām” – šķiedrvielām.

https://valoda.lv/latviskaka-varda-goda-un-galda-celam…/

#rudzumaize #Latvijassirdsmaizerudzumaize #rudzumaizēspēksunveselība #rudzumilti