Konkurss ‘’Ēdienos – ES Aizsargāto produktu reģistros iekļautie Latvijas īpašie produkti’’

Vasara ir gardu un nozīmīgu konkursu laiks. Šogad tas bija no 19. maija līdz 2. jūlijam.

Latvijas Maiznieku biedrība piedalījās biedrības ‘’Siera klubs’’ organizētajā konkursā, kas notika četrās skolās. Taču klātesošu dalību baudīja tikai divās vietās.

Pirmie uz līnijas, un pirmajiem tomēr ir grūtāk, bija Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma komanda – 1.kursa audzēkne Agnija Ķiģele un skolotājs Aivars Varņeckis. Tad sekoja Ogres tehnikums, kur startēja divas komandas no OT  – Zinaīda Bāra ar audzēkni Lauru Kulakovu (izcils tandēms un ēdieni) un Māra Strazdiņa ar audzēkni Jekaterinu Jepifanovu. Teicamus konkursa žūrijas vērtējumus saņēma Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma (RTRIT) komandas – skolotāja Inese Bedeice ar audzēkni Veroniku Gasparenu no Rīgas un RTRIT Preiļu struktūrvienības komanda – skolotāja Ināra Liepiņa ar Veru Naklonovu. Konkursā piedalījās arī otra RTRIT komanda – skolotāja Irina Duvanova ar audzēkni Lauru Jankūni.

Komandu gatavotajos ēdienos tika izmantoti Latvijas lielie pelēkie zirņi,  Jāņu siers, Sklandrauši un Salinātā rudzu rupjmaize un, protams, citi visdažādākie Latvijas produkti.

Lai mūsu jauniešiem un viņu pedagogiem nepietrūkst radošu ideju un iedvesmas, gatavot arvien jaunus, dažādu garšu, krāsu, faktūru ēdienus un nebeigtu pārsteigt izvēlīgos Latvijas ‘’ēdājus’’.

Ieskats konkursa fotostāstā: foto