‘’Eiropā aizsargātie Latvijas īpašie produkti cienastā ārzemju viesiem’’ konkurss profesionālo skolu audzēkņiem

Latvijas tradicionālā maize -SALINĀTA RUDZU RUPJMAIZE no Maiznīca Lielezers un SKLANDRAUŠI no Latvijā lielākā sklandraušu cepēja Cannelle Bakery – cienastā ārzemju viesiem.

10.martā Ogres Valsts Tehnikumā norisinājās meistarības konkurss profesionālo skolu audzēkņiem ”Eiropā aizsargātie Latvijas īpašie produkti cienastā ārzemju viesiem”, ko organizēja biedrība ‘’Siera klubs’’ ar Zemkopības Ministrijas, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra, A/S ‘’Jaunpils Pienotava’’, Izdevniecības “Latvijas Mediji”, Latvijas Piensaimnieku Centrālās Savienības, Rucavas tradicionālās kultūras centra, biedrības ‘’Lauksaimnieku Organizāciju sadarbības padome’’ un Latvijas Maiznieku biedrības atbalstu.

Konkursā piedalījās 16 dalībnieki no 7 profesionālajām skolām Ogres Tehnikuma, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, Jelgavas Amatu Vidusskolas, Kandavas Lauksaimniecības Tehnikuma, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Aizkraukles Profesionālā vidusskolas un Daugavpils Tirdzniecības profesionālās vidusskolas.

Komandas pārsteidza žūriju un pasākuma viesus ar savām prasmēm ēdienu gatavošanā izmantojot Salināto rudzu rupjmaizi, Jāņu sieru, Sklandraušus, Rucavas balto sviestu un Latvijas Lielos pelēkos zirņus, kā arī sacentās par glītākā latviskā galda klājumu, gaidot ciemos ārzemju viesus.

Konkursa rezultāti:

  1. vieta Daugavpils Tirdzniecības profesionālās vidusskolas audzēkņiem Annai Ļurinai un Artjomam Apekunam (skolotājs Aleksandrs Kļimovs)
  2. vieta Aizkraukles Profesionālā vidusskolas audzēknēm Paulai Veronikai Šīrei un Elīnai Suhotinai (skolotājas Dzintra Ciša un Indra Vizule)
  3. vieta Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma audzēknēm Elīnai Oleanderei un Aivai Līvijai Gūtmanei (skolotājs Aivars Varneckis).

 

Konkursā tradīcijas mijās ar mūsdienīgu pieeju ēdienu gatavošanā un rezultāts bija lielisks, kas kalpos par iedvesmu jaunu produktu radīšanā.

Katrs konkursants kā pateicību saņēma arī gardumus no maiznīcas ‘’LĀČI’’, AS ‘’Hanzas Maiznīca’’, Maiznīcas ‘’Lielezers’’ un SIA ‘’Puratos Latvia’’

PALDIES!

Video – konkursa norise

Foto no Siera klubs un LMB arhīviem