4.-7. septembris ‘’Riga Food 2019’’ Sviestmaižu maratons ‘’Sviestmaize vieno!’’ – tās gatavoja no Zaļās un Bordo karotītes produktiem

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija kopā ar saviem biedriem Latvijas Maiznieku biedrību un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumu izstādē “Riga Food 2019” organizēja sviestmaižu gatavošanas maratonu “Sviestmaize vieno!”. Izejvielas sviestmaizēm nodrošināja vairāki Latvijas ražotāji, kas ir Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas dalībnieki.

Ar Karotīšu produktiem, kuru kvalitāte ir augstāka nekā ES un Latvijas normatīvos pārtikai izvirzītās prasības, sviestmaižu maratonu nodrošināja vairāki Latvijas ražotāji – AS “Tukuma piens”, AS “Krāslavas piens”, AS “Smiltenes piens”, SIA “Rēzeknes gaļas kombināts”, SIA “Galiņi”, “N. Bomja maiznīca “Lielezers””, maiznīca “Dona”, “Hanzas maiznīca”, maiznīca “Lāči”, “Maiznīca Flora”, “LPB Priekules maizes ceptuve” un “Saldus maiznieks”.

“Sviestmaižu maratona dalībniekus nodrošināsim augstvērtīgiem pārtikas produktiem, kas marķēta ar Zaļās un Bordo karotītes zīmēm. Ar karotītēm marķētie produkti ir ražoti tepat Latvijā, tie nesatur ģenētiski modificētus organismus un sintētiskās krāsvielas, un to kvalitāte tiek regulāri uzraudzīta, lai atbilstu visaugstākajiem standartiem,” uzsver Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

“Sviestmaize ir labs uzturvielu avots, ko var ēst ne vien brokastīs, bet arī pusdienās vai vakariņās, turklāt kombinējot pēc savas gaumes un vēlmēm. Mūsdienu steigā sviestmaize ir lielisks veids kārtīgai ēdienreizei, īpaši, ja tā ir pagatavota no Karotīšu produktiem, kas ir ražoti Latvijā un ar paaugstinātu kvalitāti. Esam arī priecīgi, ka izstādes laikā sviestmaizes gatavos Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma topošie pārtikas produktu speciālisti. Sagaidām no jauniešiem radošas un inovatīvas idejas, kuras, iespējams, ikvienam būs vērts izmēģināt savā ēdienkartē, palutinot garšas kārpiņas,” norāda I. Šure.

Gunta Duka:

‘’Latvija ir ne tikai maizes un rudzu lielvalsts, bet arī gardu un labu ēdienu zeme. Mūsdienu patērētājs daudz ceļo, ir gana zinošs un prasīgs, bet vienmēr gatavs nogaršot un izvēlēties ko jaunu. Kāpēc gan Pop-up restorānu un Street-food laikmetā, lai tā nebūtu sviestmaize, kas gatavota no Latvijā ražotiem – nekaitīgiem, augstas kvalitātes produktiem? Šo sviestmaižu vienojošais motīvs varētu būt izteikts sekojoši – viegli, sātīgi, gardi, veselīgi, droši un radoši. Gaidām Jūs lielākajā mūsu valsts pārtikas nozares pasākumā – izstādē ‘’Riga Food 2019’’.’’

Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas norāde “Kvalitatīvs produkts” ir kvalitātes zīme, kas apliecina produkta augsto kvalitāti. Ar Zaļo un Bordo karotīti marķētie produkti ir ražoti vai pārstrādāti Latvijā, nesatur ĢMO un sintētiskās krāsvielas.

Tautā iecienītās Zaļās un Bordo karotītes produktiem nepiešķir uz mūžu – atbilstība paaugstinātas kvalitātes kritērijiem ir jāapliecina regulāri, lai kvalitātes zīmi nezaudētu. Karotīšu produktu kvalitāte tiek regulāri uzraudzīta, lai atbilstu visaugstākajiem standartiem.